Herbouw Henri van de Bilt Vleeswaren


Herbouw Henri van de Bilt Vleeswaren

Op 29 oktober 2010 brandde de productielocatie in Weurt tot de grond toe af. De productie is daarna opnieuw gestart in een tijdelijke locatie in Beuningen, in afwachting van nieuwbouw.


Na een zeer korte voorbereidingsfase is de bouw van een nieuwe fabriek begin juni 2011 gestart. Veld koeltechniek verzorgt hierbij het ontwerp en realisatie van de nieuwe koude installatie.

 

Bij het ontwerp is met name rekening gehouden met energie efficiency, duurzaamheid, natuurlijke koudemiddelen en veiligheid. De installatie bestaat uit een indirect ammoniak systeem.

 

Met het ammoniak worden een koudedrager circuit (t.b.v. koelcellen) en CO2 circuit (vriesruimten) gekoeld. De totale koudecapaciteit bedraagt 1.000 kW


Naar verwachting zal de gehele fabriek eind 2011 operationeel zijn.


Sinds 2009 maakt Henri van de Bilt onderdeel uit van de Bahofood Group. Tot de groep behoren ook Bakx, Gelderland Frischwaren en Vital Convenience